kodeforest

Makale

Bahar Kalkanı Harekâtı İçin Duâ Edildi

Safa Vakfı’nın organizesi ile gerçekleştirilen sabah namazı buluşmasında Suriye'nin İdlib kentinde Bahar Kalkanı Harekâtı’nın zaferle sonuçlanması için Kalender Câmii’nde Fetih Sûresi okunarak duâlar edildi.

Kanâat Önderi Ali Ramazan Dinç Efendi, Türk ordusunun muzaffer olması için için;

“Yâ Rabbi! Ehl-i İslâm’a zaferler lutfeyle. Ehl-i küfrü makhûr eyle. Ordumuz ordularını esîr alsın. Ordumuzu gâlib eyle. Îmân-ı kâmille güçlendir bizleri yâ Rabbi!

Yâ Rabbel Âlemîn! Ordumuza güç ve kuvvet ihsân eyle yâ Rabbi! Nasıl ki Bedir’de 3000 ve 5000 melekle yardımda bulunmuş isen, Sen’in dînin için gayret gösteren ordumuza da melekler ordunla yardım eyle yâ Rabbi! Yerdeki ve semâdaki ordularla yardım eyle yâ Rabbi! Yâ Rabbel Âlemîn! 124bin alâ rivâyetin 224bin enbiyâ-i ızâm ile takviye eyle yâ Rabbi.. Melâike-i Kiram ordularınla Sen güç ve kuvvet ihsân eyle yâ Rabbi! Ehl-i küfre karşı görünmeyen ordularla muhâfaza eyle yâ Rabbi!  Sen koru yâ Rabbi! Enfüs ve âfakta bizleri muhâfaza eyle yâ Rabbi!

Yâ Rabbel Âlemîn! Onların mü’minleri yok etmek için kurmuş olduğu tuzak ve şifrelerini boz yâ Rabbi! Yapmış olduğu hîleleri başlarına geçir yâ Rabbi.. Mü’minlere güç ve kuvvet ihsân eyle yâ Rabbi! Nasıl ki Evs ve Hazrec’in kalplerini birbirine ısındırıp kardeş kıldığın gibi bütün mü’minlerin gönüllerini birbirine ısındır yâ Rabbi! Kalplerimizi ayrı ayrı kılma yâ Rabbi! Fitneye düşürüp de bizi birbirimize girdirme yâ Rabbi! Küfür elbette bir millettir, bizi de bir ümmet kıl yâ Rabbi! Bizi de bir ümmet kıl yâ Rabbi! Ashâb-ı Güzîn’in aşk ve şevkini, cihâd için muhabbetini bizlere de lutfeyle yâ Rabbi!

Çanakkale’deki askerlerimizin kalbindeki îmânı bize de lutfeyle yâ Rabbi, ihsân eyle yâ Rabbi! Yâ Rabbel Âlemîn! Kendi gayret ve çabamızla mümkün değil, Sen’in yardımını bekliyoruz, lutfeyle yâ Rabbi! Bu zâlimlere karşı yardımını indir yâ Rabbi!

Yâ Azîzu yâ Ğaffâr, yâ Rabbel Âlemîn.. Ordularımızın her bir ferdine bin insan gücünü lutfeyle yâ Rabbi! Bir milyon insan gücünü lutfeyle yâ Rabbi! Öyle bir güç ihsân et ki “Nice az topluluklar çok topluluğa galebe çalmıştır.” Küfrün biraraya geldiği şu günde azıcık demiyoruz, şu dînimizin ihyâsı için ayağa kalkan ordumuzu güçlü kıl yâ Rabbi! Gâlip kıl yâ Rabbi!” diyerek duâda bulundu.


Kalender Câmii’nde sabah namazı sonrası yapılan duâya yurt içinden ve dışından binlerce vatandaş katıldı.

Bu Makaleye Yapılan Yorumlar

Yorum Yazın

Gönder